Jdi na obsah Jdi na menu
 


Představujeme kandidáty do KZ

21. 8. 2008

Představujeme kandidáty do krajského zastupitelstva

1. Ing Miloš Tita
Nestraník Ing. Miloš Tita vede kandidátku KSČM pro volby do Zastupitelstva Libereckého kraje a je senátním kandidátem v obvodu Česká Lípa. 
Obrazek
Narodil se v roce 1957 v Praze. Vyučil se automechanikem u Dopravního podniku hlavního města Prahy a potom vystudoval v Mladé Boleslavi Střední průmyslovou školu, obor provoz a ekonomika automobilové dopravy. V roce 1979 nastoupil do n.p.Mototechna jako technik kontroly a včetně základní vojenské služby tam působil do roku 1983. Když se oženil, vydal se z Prahy do Mimoně, kde se stal vedoucím dopravy v dnešním asanačním podniku. Zde působil do roku 1993.
Přitom stačil vystudovat Vysokou školu dopravy a spojů v Žilině. Z Mimoně přešel na funkci dispečera městské dopravy v České Lípě a od roku 1995 do roku 2000 působil jako ředitel správy objektů firmy Ralsko-Vivo.
V současné době pracuje na Generálním ředitelství Hasičského záchranného sboru ČR v Praze jako vrchní komisař požární a civilní ochrany.
Od vzniku obce Ralsko v roce 1992 je členem zastupitelstva a prošel řadou funkcí v orgánech obce. Druhé volební období je za KSČM členem krajského zastupitelstva a pracuje ve výboru pro dopravu. Má pověst nejlépe připraveného zastupitele na každé zasedání.
Je rozvedený a má 22letého syna Tomáše. Mezi jeho zájmy ve volném čase patří především turistika, motorismus, sci-fi literatura, rocková muzika a divadlo.
2. Josef Souček
Člen Komunistické strany Čech a Moravy, věk 57 let. V Krajském zastupitelstvu Libereckého kraje pracuje v prvním volebním období, je členem výboru rozvoje venkova, zemědělství a životního prostředí. Jeho doménou je zemědělství a příroda obecně. 

Obrazek
Pracuje jako vedoucí učitel odborné výchovy na Střední škole hospodářské a lesnické ve Frýdlantu.
Aktivně pracuje i v městském zastupitelstvu ve Frýdlantu.
Jeho volební motto je spjaté s přírodou i jeho povoláním: „Ochrana přírody je devizou pro budoucí generace“.
Do krajských voleb má za cíl pokračovat v úsilí o obnovu důstojného života na venkově, což předpokládá zastavit vyklidňování obcí a udržet zde nezbytnou občanskou vybavenost. Fungování služeb spolu s obnovou zemědělské výroby dává šanci na rozvoj zaměstnanosti a udržení mladých rodin na venkově.
Je přesvědčen, že je šance na vysoké úrovni obnovit slávu českého zemědělství a tato šance by se neměla promarnit.

3. Pavlína Hrabálková

Pracuje jako předsedkyně Okresního výboru KSČM v Jablonci nad Nisou, je místopředsedkyní Liberecké krajské rady KSČM a členkou ÚV KSČM. Je jí 48 let. Do KSČM vstoupila v roce 1990. 


Obrazek


Od roku 1992 do roku 2007 byla s jednou přestávkou členkou Městského zastupitelstva v Tanvaldě. V posledním volebním období vykonávala funkci předsedkyně kontrolního výboru.

V letech 2000 - 2004 byla členkou Krajského zastupitelstva Libereckého kraje, od roku 2000 pracuje ve výboru pro rozvoj venkova, zemědělství a životní prostředí.

Mezi její záliby patří pejsci, všechny druhy sportu, vaření a módní novinky.

Do Krajského zastupitelstva kandiduje proto, že jí baví dělat něco navíc pro lidi a pokud dostane důvěru a bude zvolena, nabízí své nejlepší schopnosti a znalosti ve prospěch obhajoby zájmů spoluobčanů a uspokojování oprávněných požadavků na kvalitu jejich života.
4. PhDr. Věra Picková

V Zastupitelstvu Libereckého kraje pracuje již od roku 2000. V prvním volebním období byla členkou školského a sociálního výboru, v současném volebním období je místopředsedkyní sociálního výboru. 


Obrazek


Již od roku 1994 je členkou Městského zastupitelstva v Semilech, v současné době i předsedkyní kontrolního výboru a členkou školské komise. Před dvěma lety hájila barvy KSČM v senátních volbách.

Od roku 1981 pracuje jako dětská psycholožka v Pedagogicko psychologické poradně v Semilech. Ve svém oboru je také soudní znalkyní. Radost jí přináší všechny aktivity pro děti a jejich rodiče pod hlavičkou Podkrkonošské společnosti přátel dětí ZP. Je jí 53 let, je vdaná, matkou tří dospělých dětí a babičkou malého Matěje.

 

 

 

 

5. Taťjana Nováková

Narodila se v roce 1952 ve znamení Ryb.Vystudovala obor zemědělský technik – pěstitel, chovatel, avšak již 14 let pracuje jako mzdová účetní a v současné době i jako specialista účetnictví.

Obrazek

Je členkou výkonného výboru OV KSČM v Jablonci nad Nisou, aktivně pracuje jako zastupitelka a členka Rady města Jablonce n. N. a členka komise humanitní péče.
Od roku 2004 pracuje v Krajském zastupitelstvu Libereckého kraje a ve výboru zdravotnictví.
Je předsedkyní dozorčí rady Českého červeného kříže v Jablonci n. N. a členkou školské rady Speciální základní školy.
 Je vdaná, s manželem vychovali syny Michala a Pavla. Jejím potěšením jsou 3 vnuci a 1 vnučka.

Mezi její koníčky patří dobrá klasická hudba, ale i ta, u které si může zazpívat. Ráda si přečte dobrou knihu – prózu , ale i poezii.

 

 

 

 

6. Stanislav Mackovík

     Pochází z České Lípy, kde se v roce 1967 narodil. Po skončení školní docházky a studií na SOU strojírenském, Střední pedagogické škole a Střední zdravotnické škole pracoval v různých funkcích v oboru zdravotnický záchranář. Je členem skupiny speciálních činností Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje. Od dubna 2007 pracuje ve Všeobecné fakultní nemocnici v Praze, kde má na starosti krizovou připravenost na mimořádné situace. Působí i ve výjezdových skupinách zdravotnické záchranné služby.Obrazek
 
      Jeho náročná práce se stala i jeho koníčkem, vedle dalších zálib, kterými jsou fotografování, vojenská historie, letectví a kosmonautika.
 
      Je ženatý, má čtyřletého syna.
 

      Současné podnikatelské experimenty a změny ve zdravotnictví, které předkládají pravicové politické subjekty považuje za neodůvodněné a pokud bude zvolen do Krajského zastupitelstva, bude usilovat o jejich změnu ve prospěch středně a nízkopříjmových skupin občanů.

 

 

 

 

7. Kateřina Klikarová

   Je najmladší kandidátkou za KSČM v Libereckém kraji. Je jí 24 let, je bez politické příslušnosti a žije ve Vratislavicích nad Nisou. Je krátce vdaná. Vystudovala Obchodní akademii v Liberci a v současné době studuje na Univerzitě v Hradci Králové obor archivnictví a historie.

   Je zaměstnána u Okresního soudu v Liberci a druhým rokem je členkou komise kultury a památkové péče při Magistrátu města Liberec.

Obrazek

   Mezi její četné koníčky patří vlajky, historie, geografie, automobily, zvířata, sport a cestování. Závodně začala hrát šipky.

   Patří mezi ty, kteří nesouhlasí s výstavbou čtyřproudé silnice přes Český ráj.

 

 

 

 

 

 

 

8.  Mgr. Miroslav Beran

   Je zastupitelem za KSČM v Turnově a členem Zastupitelstva Libereckého kraje. Své bohaté zkušenosti středoškolského učitele uplatňuje ve výboru pro školství, vzdělávání a sport.

   Je si vědom toho, jak je v současné době ohrožena krásná příroda, která nás obklopuje a proto se zasazuje o to, aby rychlostní komunikace mezi Libercem a Jičínem vedla po hospodářsky slabé ose mezi Železným Brodem, Semily a Lomnicí, nežli Českým rájem.Obrazek

   Spravuje internetové stránky KSČM Turnovsko, na nichž mimo jiné zveřejnil i své motto do voleb, jehož obsahem jsou verše "Čas třešní" věnované Luise, ošetřovatelce raněných na barikádě Pařížské komuny v roce 1871. Tolik let již ve svých srdcích nesou lidé tužby, které chce jednou společně s nimi naplnit strana, za kterou s. Beran kandiduje.