Jdi na obsah Jdi na menu
 


Čtenářům Haló novin

11. 9. 2009
ObrazekMilí čtenáři Haló novin,
ráda bych vás opět oslovila v souvislosti s volbami. Patřím mezi ty, kteří se ucházejí o hlasy voličů pro KSČM.
Už patnáct let sbírám zkušenosti v městském zastupitelstvu Semil. Těší mne trvalá podpora mých spoluobčanů. Někdy mne mrzí, že pro ně nemohu prosadit více, ale snad se mi daří přesvědčit je, že váhou svého hlasu usiluji o nejlepší možná řešení jejich problémů. A nejen na radnici.
Rodiče se se mnou mohou setkat na různých akcích pro děti, pro studenty pořádám kurzy dobrovolnictví, učitelům pomáhám řešit problémy jejich žáků. Své názory se snažím uplatnit ve školské komisi, kde se nám v tomto volebním období podařilo zlepšit podmínky pro školství zájmové i umělecké. V posledním roce společně se skupinou báječných lidí z různých institucí hledáme účinnější cesty prevence kriminality mládeže. Mnozí nezapomněli na moje úsilí při zakládání bytového družstva, když se u nás na sídlišti privatizovalo bydlení.
Myslím, že za ta léta, co v Semilech žiji, lidé poznali, že nezůstávám jen u slov, ale stojí za nimi i konkrétní kroky. A když se mi podaří přesvědčit nebo nadchnout pro dobrou věc i pár lidí kolem sebe, posiluje to ve mně přesvědčení, že lidé dokážou opravdu mnohé, pomoci si navzájem, vzít se za svá práva, nerezignovat, ale měnit život k lepšímu.
Snad i díky práci, kterou odvádím, získává v našem nikterak levicovém městě podporu kandidátka KSČM. Ať už ve volbách do kraje, kde se v klubu KSČM věnuji sociální problematice, nebo v parlamentních volbách, kde letos pevně věřím v dobrý výsledek.
Pracuji jako dětský psycholog a volební program KSČM bych mohla bod po bodu podložit příběhy rodin mých klientů. V poradně při rozhovorech s rodiči, při konzultacích s učiteli na školách nebo s posluchači na přednáškách narážíme na řadu problémů, jejichž řešení program nabízí. Přála bych našim zvoleným poslancům, aby jim výsledky voleb umožnily docílit takových změn v této zemi, které zmírní dopady krize na lidi, kteří se celý život živili, živí nebo živit chtějí vlastní poctivou prací.
Věra PICKOVÁ,
kandidátka Libereckého kraje za KSČM
                                                                                              Haló noviny, 10. září 2009