Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pojďme opět zazvonit klíči

15. 4. 2010

Pojďme opět zazvonit klíči

 

            Obrazek                        

            Vážení čtenáři Haló novin, společně s Jirkou Boudným, Milanem Maškem a Lukášem Čížkem reprezentujeme na kandidátce KSČM ve volbách do Poslanecké sněmovny nejmenší okres v ČR – okres Semily.

               Na jeho jednom konci se rozprostírá Český ráj s Troskami, na druhém Zlaté návrší s památníkem Hanče a Vrbaty, na třetím hučí Mumlavské vodopády. Naše západní Krkonoše byly posety rekreačními zařízeními malých i větších podniků, Jizeru roubily textilní továrny, na turistických cestách pod nohama křupaly pozůstatky mačkaných skleněných korálů, Lomnicí voněly suchary a tatranky čokoládoven. To byl náš kraj.

               Za uplynulých dvacet let se život v Podkrkonoší změnil. Zkrásněly fasády, ale ubylo práce. Vzrostl počet drobných podnikatelů, kteří své »být si vlastním pánem« mnohdy vykupují velkou nejistotou. Postupně zaniklo velké množství zemědělských podniků. Míra nezaměstnanosti se začátkem roku vyšplhala na 10,5 %. Řada lidí ve snaze uchovat si svůj životní standard už dávno rozpustila našetřené rezervy a mnozí se zadlužili. Už dávno odezněl cinkot klíčů z listopadových náměstí, dvacet let utopilo klamné naděje a vystřídala je skepse a rezignace. Předvolební písničky jakoby lidem četly jejich myšlenky, po volbách se ale hraje z jiných not. A lidé se ptají, nač volit? Stejně bude chleba zase dražší. A tak během deseti let 20 % těch, kteří se volby rozhodli ignorovat, vzrostl na dvojnásobek.

               A tak si říkám, což to vzít pro tentokrát za jiný konec? Dostavit se k volbám »zazvonit klíči« těm, kteří slibují »hory doly«, ale myslí jen na vlastní blaho. Vystavit směnku těm, kteří chtějí, abyste jejich ztráty hradili vy, kteří jste současnou krizi nezavinili. Podpořit ve volbách KSČM, od níž před volbami všichni opisují, aby nalákali voliče, ale když má dojít na plnění, návrhy komunistů nepodpoří.

               V našem okrese byli na kandidátku KSČM vybráni ti, kteří svůj život zasvětili práci a lidem kolem sebe. Platí to i dnes. Jirka pomáhá zorientovat se ve složitých zákonech drobným podnikatelům, on i Milan zakládali bytová družstva v době, kdy město chtělo zprivatizovat lidem střechu nad hlavou - obecní byty, v nichž žili. Milana znají semilští zahrádkáři, Jirku jilemničtí fanoušci automobilových orientačních závodů. Lukáše potkáte na petičních akcích, nevynechal jedinou demonstraci proti radaru v Brdech a dnes jako tajemník OV organizuje činnost okresní organizace KSČM. Já pracuji ve školství a mou doménou je práce s dětmi a mládeží. Všichni čtyři jsme působili nebo působíme v zastupitelských funkcích nebo ve výborech městského i krajského zastupitelstva.

               O vaše hlasy se ucházíme s čistým štítem a slibem, že váš hlas pro KSČM zvýší šance, že parlament bude schvalovat zákony, které vám budou život usnadňovat, nikoliv komplikovat. Přáli bychom poslancům, zvoleným za KSČM, aby jim výsledky voleb umožnily docílit takových změn v této zemi, které zmírní dopady krize na lidi, kteří se celý život živili, živí nebo živit chtějí vlastní poctivou prací.

Vaše Věra PICKOVÁ
Haló noviny 15. dubna 2010