Jdi na obsah Jdi na menu
 


Otázka pro Lukáše Čížka

15. 4. 2010
Otázka pro Lukáše Čížka

Jaké jsou priority druhého nejmladšího kandidáta?

       Obrazek                              Snažím se z každé oblasti vybrat něco důležitého, co může prospět většině voličů. Za potřebnou považuji stavbu rychlostní komunikace R35, ale je nutné, aby šla mimo cenné oblasti Českého ráje. 

               Pro rozvoj venkova musí být v obcích zachovány základní školy a také podporuji odborné školství s důrazem na řemeslné obory. Musí se zvýšit počet mateřských školek a jeslí pro malé děti. Poslední rok děti alespoň jeden den v týdnu mají navštěvovat školku, aby měly přípravu do školy. Školství musí být zadarmo, proto nepodporuji školné. Úspěšným vysokoškolákům zvýšit stipendia. A ekonomicky slabší obce potřebují podporu od kraje i státu. Aby se zvýšila porodnost, musí mít mladé rodiny vlastní bydlení, a tyto byty nesmějí být drahé. 

               A zásadně jsem proti likvidaci českého zemědělství. Vždyť slyším od starších, že zemědělství bylo to, co nám západ dříve záviděl. 

               Jsem samozřejmě pro bezplatné zdravotnictví, podporuji okamžité zrušení všech zdravotních poplatků. Dále bych chtěl navýšit lékařům a sestrám platy, aby byla kvalitně ohodnocena jejich záslužná práce a aby neodcházeli pracovat do cizích zemí. 

               Také mě trápí lichva. Tu bych úplně zrušil a zařadil bych ji mezi trestný čin s vysokou hranicí trestu. 

15. dubna 2010, redakční zpráva